Agnieszka Szkudlarek

Moje dwie pasje: joga i podróżowanie. To fascynacja praktyką asan stała się inspiracją podróży do Indii - kolebki jogi. Wyprawa, którą odbyłam w 2000 roku okazała się przełomowym etapem mojego dalszego rozwoju i wyznaczyła jego kierunek. Bliskie spotkanie z kulturą Wschodu podczas pobytu w Indiach, w niezwykły sposób połączyło obie pasje będące w jakiś sposób formą mojej podróży: wewnętrznej, duchowej skierowanej w głąb własnej natury i tej, ukierunkowanej na poznawanie nowych miejsc, ciekawych kultur i ludzi. Łączę jogę i podróżowanie, gdyż człowiek często jest bardziej przywiązany do podróży niż do odkrywania... bo podróż dzieje się w umyśle... odkrywanie dzieje się w sercu.

Z wykształcenia jestem finansistką i pracując w międzynarodowej korporacji łączyłam pracę zawodową z pasjami życia. Pracowałam na stanowisku dyrektora finansowego pod presją czasu, terminów, nowych projektów i organizowania pracy zespołu pracowników. Dzięki systematycznemu praktykowaniu jogi potrafiłam zachować balans i skutecznie redukować poziom stresu wynikający z intensywności pracy w korporacji i codziennych obowiązków.

Po 14 latach dobrze rozwijającej się kariery poczułam, że w życiu szukam czegoś więcej. Poczułam pragnienie życia z pasją i spełnienia mojego marzenia życia, skrywanego przez wiele lat głęboko w sercu. Chciałam robić to, co kocham od wielu lat, i co sprawia mi radość, spełnienie i satysfakcję.

Zrezygnowałam z bardzo dobrej pracy i świetnej kariery. Zaczęłam realizować się pomagając innym, dzieląc się zdobytym doświadczeniem w praktykowaniu jogi. U osób, z którymi wspólnie praktykujemy jogę, z radością obserwuję zachodzące pozytywne zmiany w ciele i umyśle. Nie bez znaczenia był też fakt, kiedy na zajęcia jogi dołączyli moi rodzice, potwierdzając tym, że joga jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Pierwsze kroki jako instruktor jogi stawiałam w szczecińskiej Szkole Jogi Klasycznej, gdzie przez wiele lat prowadziłam zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Ukończyłam międzynarodowy kurs dla nauczycieli jogi Sivanandy w Indiach (TTC Sivananda Yoga Vedanta Dhanwatari Ashram, Neyyar Dam, Indie), a to dało mi kolejną możliwość spojrzenia na jogę z szerszej perspektywy. Posiadam również certyfikat Instruktora Sportu i Rekreacji. Brałam udział w warsztatach jogi na całym świecie poznając jej różne style. Dzięki temu doświadczam wielu aspektów tej ścieżki duchowej, zyskując w ten sposób coraz pełniejszy wgląd w jej istotę. Pasjonuje mnie również joga terapeutyczna skierowana na potrzeby i korzyści określonych osób. Dziś joga jest dla mnie nieodłącznym elementem życia pozwalającym lepiej poznawać siebie, swoje możliwości i ograniczenia. Dzięki niej codziennie odkrywam, że wszystko co jest nam potrzebne do szczęścia jest w nas. Podczas zajęć kreujemy przestrzeń wolną od przeszkód zarówno w ciele jak i w umyśle. Joga zainspirowała mnie, aby zarówno na macie jak i poza nią, dążyć do tego, by życie było pełne spokoju, harmonii oraz świadomości ciała, oddechu i stanu umysłu. Mam nadzieję, że po wspólnej praktyce poczujesz się pełna/y świeżej energii, balansu i nowej przestrzeni w ciele i umyśle.

Wykonuję również masaże ajurwedyjskie, ponieważ joga i ajurweda to dwie siostrzane nauki, które przenikają i uzupełniają się wzajemnie. Dzięki ich uważnemu stosowaniu można nauczyć się równowagi i dobrego samopoczucia, reagować na pojawiające się dysharmonie, dostarczając sobie tego, czego potrzebujemy lub ograniczając to, czego mamy w nadmiarze.

Odwiedziłam kraje na 4 kontynentach. Do tej pory wspominam cudowne podróże do Malezji, trekking wokół Annapurny w Nepalu, Tajlandię, Laos, Wietnam, Borneo, Indie, Bali oraz Australię i Meksyk. Po tych wszystkich wspaniałych doświadczeniach niewątpliwie największy sentyment mam do Azji.

Olga Wachterowa

Jestem Dyplomowanym Refleksologiem Polskiego Instytutu Refleksologii. Zajmuję się refleksologią od 2008 roku. Ze zdumieniem obserwuję efekty pracy Refleksologicznej i chętnie pomagam tym, którzy do mnie się zwracają.

Moja doga do refleksologii zaczęła się zwyczajnie – długie kolejki u specjalistów i ciągłe zastanawianie się nad przyczyną nawrotów tych samych dolegliwości. Na kolejnej wizycie pani doktor wymieniła po kolei wszystkie zastosowane przez nią terapie, z których żadna nie przyniosła trwałych zmian, i oświadczyła, że na tym jej arsenał się wyczerpał. Zasugerowała pozostawać pod kontrolą specjalistów i spróbować terapii alternatywnych. A więc lekarz podpowiedział mi, że leczenie wg medycyny akademickiej wyczerpało swoje możliwości i nadszedł czas by zwrócić się do Natury. Bardzo cenię sobie tę szczerość.

Zmiana klimatu dwa razy do roku wzmocniła odporność. Homeopatia postawiła na nogi. Nowe odżywianie było trudne dla wszystkich w rodzinie. Wykluczenie cukru, mąki i mleka oznaczało głodowanie na spotkaniach towarzyskich, a i na mieście nie było co kupić na szybko. Ale nie było wyboru. W Łodzi znalazłam kurs masażu stóp.

W 2008 r w Akademii Zdrowia i Edukacji Twórczej Creator w Łodzi ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym Kurs Medycyny Dalekiego Wschodu. Program m.in. obejmował: Diagnozowanie wg zasad Medycyny Wschodu oraz Akupresurę stóp, dłoni i ucha.

Refleksologia, akupresura, refleksoterapia, masaż stóp – nazwy potocznie używane wymiennie, choć każda oznacza co innego. Ale nie było ważne, liczył się efekt. Zaczęłam stosować poznane techniki, który znacznie poprawiły stan zdrowia. Najpierw mąż, dzieci i najbliższa rodzina, potem znajomi i znajomi znajomych…

Z czasem całkiem obcy ludzie zaczęli szukać wsparcia, płynącego z pracy moich rąk. A mnie pochłonęła pasja – chciałam wiedzieć więcej, chciałam być bardziej skuteczna. Dużo praktycznych wskazówek zaczerpnęłam podczas profesjonalnego kształcenia w Polskim Instytucie Refleksologii. Ogromne ilości informacji i własnego doświadczenia w refleksologii otrzymałam od pani mgr Wandy Budzanowskiej-Bratko, dyplomowanego refleksologa Miedzynarodowego Instytutu Refleksologii, Prezydenta Polskiego Instytutu Refleksologii i nauczyciela zawodu. Swoim niesamowitym wigorem i młodzieńczym wyglądem stanowi najlepszą wizytówkę dobrego zdrowia i pozytywnej energii. A ja dalej zgłębiam zachłannie wiadomości ujęte w książkach, artykułach i innych fachowych publikacjach. Zachęcam moich gości do wprowadzenia zmian w stylu życia, odżywiania, do ćwiczeń wzmacniających efekt Refleksologii i pozwalających na przyswojenie nawyków, przyjaznych Naturze. Kolejnym obszarem poznawania i doświadczania stała się Refleksologia Twarzy, Uszu i Głowy, zabieg niezwykle relaksujący, niosący bardzo głębokie odprężenie. Następnie refleksologiczna praca z blizną (rozpracowanie na stopie miejsca odpowiadającego miejscu blizny na ciele), zgłębianie teorii podobizny kształtów i kolejne warsztaty, szkolenia… Im więcej poznaję, tym praca staje się bardziej ciekawa…

Mądrzy ludzie powiadają: Znajdź sobie zajęcie, które lubisz, a nigdy nie będziesz musiał ciężko pracować. I rzeczywiście, fascynujący jest powrót do domu po całym dniu pracy z uczuciem szczęścia i spełnienia…

Paulina Gromotka

Miłośniczka jogi i ajurwedy. Wrażliwa, artystyczna dusza kochająca piękno i naturalny styl życia. Uzależniona od sportowej adrenaliny i kuchni roślinnej. Wizażystka, terapeutka z misją propagowania holistycznej pracy nad zdrowiem i urodą.

Jestem Dyplomowanym nauczycielem kultury fizycznej o specjalność gimnastyka korekcyjna. W trakcie studiów poznałam masaż, który ukierunkował mnie w wyborze drogi życiowej. Z sukcesem zdobyłam kwalifikacje umożliwiające wykonywanie tego zawodu. Można nazwać mnie masażystą, bo jest to główna metoda jaką stosuje przy pracy z ciałem. Dzięki wykształceniu jakie zdobyłam nabyłam techniczne podstawy do pomocy w procesie zdrowienia i życia bez napięć, bólu w osobistym życiu.

Ciągle poszerzam swoja wiedzę jak i umiejętność praktyczne z metod niekonwencjonalnego utrzymania wewnętrznej równowagi poprzez szkolenia, kursy, warsztaty u nauczycieli z polski i zagranicy np. Ukrainy. Poprzez systematyczny rozwój mój warsztat ewoluuję dzięki temu jestem w stanie indywidualnie zależnie od potrzeb i oczekiwań dobrać metodę pracy z ciałem i emocjami.

W swojej praktyce skupiam uwagę na holistycznym podejściu do zdrowia, organizm człowieka stanowi całość - umysł, ciało, dusza i emocje są powiązane ze sobą i tworzą jedną nierozerwalną część.

 • - Ciała: pracując manualnymi technikami pracy z ciałem,
 • - Emocji: pomagamy pozbyć się emocjonalnych napięć zapisanych w ciele,
 • - Energii: wykorzystujemy energetyczne aspekty pracy z ciałem,

Zachowanie równowagi czyli homeostazy we wszystkich tych płaszczyznach daje w pełni szczęście i zdrowie.

Moje pasją jest natura, którą otaczam się w codziennym życiu. Kosmetyki, których używam podczas masażu są z wysokiej jakości surowców roślinnych pozbawione szkodliwych substancji chemicznych. Nie smaruję niczym czego nie dałoby się zjeść. Naturalne, przyjemne, delikatne oraz głęboko pielęgnujące skórę.

Natura również znalazła swoje miejsce w makijażu, którym zajmuję się od niedawna. Wykonuję profesjonalne makijaże wyłącznie kosmetykami nie testowanymi na zwierzętach i bez składników odzwierzęcych.

Tylko zrównoważone kroki pomiędzy jakością, ilością a ceną, zapewnią Tobie i Twojej skórze piękny i zdrowy wygląd.

Kursy:

 • - Wizaż i Charakteryzacja I stopnia
 • - Masaże ajurwedyjskie -Abhyanga, Shirodhara, Shiroabhyanga, Udvartana, Upanhasveda, Ratnaabhyanga
 • - Masaż twarzy Hollywood lifting
 • - Masaż antycellulitowy bańką chińską
 • - Masaż gorącymi kamieniami
 • - Masaż relaksujących z elementami technik orientalnych, jogi pasywnej
 • - Instruktor Nordic Walking
 • - Instruktor przygotowania motorycznego i funkcjonalnego
 • - Kurs Psychodietetyki

Szkolenia:

- Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem: Gimnastyka słowiańska kobiet, FeldenYoga
- Festiwal Masażu - warsztat : Masaż Lomi Lomi, Meridianowy Bańką Chińską, Refleksologia twarzy i Japoński Lifting