Ania Płuciennik

Jestem mamą dwóch nastoletnich córek. Marzącą od czasów własnego dzieciństwa o pracy z dziećmi i młodzieżą. Kocham ciszę i przyrodę. Wierzę, że marzenia się spełniają, zwłaszcza wtedy gdy działamy by je realizować.

Z wykształcenia jestem ekonomistą i prawnikiem. Z rozsądku menadżerką. Z potrzeby rozwoju coachem. Z pasji domorosłą kucharką, psycholożką. Z miłości do najbliższych providerem ćwiczeń TRE®, masażystą masażu Shantala dla dzieci i dorosłych, instruktorem Łagodnej Bioenergetyki w tym masażu Dotyk Motyla, początkującym refleksologiem.

Przeszłam w życiu wiele ścieżek, pokonując niejedną górę i wiele zakrętów, by znaleźć się w końcu na ścieżce, która ze mną rezonuje w pełni. Nie byłabym w tym miejscu, gdyby nie cierpienie ukochanej osoby, której chciałam pomóc. Z myślą o niej zapisałam się na certyfikowane szkolenie ćwiczeń TRE®. Decyzja ta odmieniła moje późniejsze życie, a ja sama uświadomiłam sobie jak bardzo zapomniałam o własnym ciele.

Dostrzegłam jak wiele traum, cierpień, napięć, bólu i stresów, a także wszelakich emocji od chwili poczęcia zapisuje się w naszym ciele, blokując je i nie pozwalając nam żyć pełnią życia. TRE® nauczyło mnie jak za pomocą ćwiczeń uwalniać traumę, napięcia i stres, jak dochodzić do równowagi, jak odzyskiwać zdrowie i życie.

Masaż Dotyk Motyla pokazał mi, jak wiele może zdziałać prawie niewyczuwalny dotyk i uświadomił jak mało delikatności jest w naszym codziennym życiu. Jak bardzo każdy z nas może rozpuścić swoje „zbroje”, uwolnić emocje i poczuć spokój.

Pragnę dzielić się z innymi tym, co przynosi ukojenie i ulgę w czasach pełnych napięć, bólu, wszelakich presji, tempa, wymagań, ocen, porównań i … samotności w tłumie. Chcę pomóc w uleczaniu traum prenatalnych, traum wieku dziecięcego i traum późniejszych.

Pragnę docierać ze swoimi umiejętnościami do najmłodszych i do ich rodziców, pokazując jak pięknie można budować relację między opiekunami a dzieckiem dzięki masowaniu, jak zdrowo możemy się rozwijać i jak bardzo zmienić się może nasza codzienność, dzięki wzajemnej bliskości i czułości. Marzeniem moim w dalszym ciągu jest praca z dziećmi i młodzieżą, z ofiarami przemocy, praca we współpracy z psychologami i terapeutami, bo leczeniem głowy nie uleczymy ciała – a ciało pamięta wszystko.

Zapraszam rodziców spodziewających się dziecka, rodziców z maleństwami zaraz po urodzeniu, rodziców ze starszymi dziećmi, młodzież, dorosłych, szkoły rodzenia, psychologów i terapeutów, a także wszelkie instytucje w których uwalnianie stresu może być stosowane jako wsparcie w codziennej pracy.

Oferuję:

  • - Ćwiczenia uwalniające traumę i napięcia TRE® wg Davida Berceli
  • - Masaż Shantala dla dzieci
  • - Masaż Shantala body touch dla dorosłych
  • - Masaż Dotyk Motyla
  • - Psychodrama Narodzin
  • - Metamorfoza
  • - Inne techniki Łagodnej Bioenergetyki wg Evy Reich

Powrót do poprzedniej strony.