Kurs jogi dla początkujących on-line


Kurs prowadzi: Agnieszka Szkudlarek

Czy Ty też tak masz? Słysząc o jodze od swoich znajomych lub widząc osoby ćwiczące, przechodziło Ci przez myśl: a może i ja zacznę? A potem pojawiało się jakieś „ale” – brak czasu, niedogodny dojazd itp. i odstawiałaś ten pomysł na półkę „kiedyś do tego wrócę”. Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość: właśnie ruszamy z kursem jogi on-line dla początkujących. Bez wychodzenia z domu, pod okiem instruktora, powoli i na spokojnie, możesz rozpocząć praktykę.

Dlaczego właśnie teraz jest najlepszy moment?


Zawsze jest dobry moment, by zacząć praktykować jogę, jednak ostatnio coraz bardziej potrzebujemy dystansu w stosunku do siebie i do otaczającej nas rzeczywistości, głębokiego oddechu i odpowiedniej dawki ruchu. To wszystko możemy znaleźć dzięki praktyce jogi. Zaczynamy?

Kto prowadzi?


Agnieszka Szkudlarek - założycielka Shanti Studio Jogi i Ajurwedy, dyplomowany instruktor jogi (TTC Sivananda Yoga Vedanta Dhanwatari Ashram, Neyyar Dam, Indie) oraz konsultant ajurwedy II stopnia renomowanego instytutu Jiva Ayurveda. Praktykując jogę przez 20 lat, brała udział w warsztatach jogi na całym świecie poznając jej różne style. Dzięki temu doświadczyła wielu aspektów tej ścieżki duchowej, zyskując w ten sposób coraz pełniejszy wgląd w jej istotę. Pasjonuje ją joga terapeutyczna skierowana na potrzeby i korzyści określonych osób. Obecnie uczestniczy w międzynarodowym programie szkoleń Svastha Yoga Therapy Trainings. W Shanti Studio Jogi i Ajurwedy prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, konsultacje i zabiegi ajurwedyjskie oraz organizuje warsztaty rozwoju osobistego.

Jakie korzyści niesie ze sobą kurs jogi on-line dla początkujących?

  • - pod okiem doświadczonej instruktorki nauczysz się krok po kroku podstawowych pozycji jogi i pogłębisz swój oddech;
  • - dzięki nabytym umiejętnościom będziesz mogła praktykować samodzielnie, zapewniając sobie skuteczność i bezpieczeństwo ćwiczeń;
  • - zaczniesz lepiej czuć własne ciało;
  • - nauczysz się relaksować i regenerować ciało i umysł;
  • - pogłębisz swój oddech i usuniesz napięcia z ciała;
  • - bezpośrednio po zakończeniu kursu zapraszamy Cię na regularne zajęcia on-line z Shanti Studio Jogi i Ajurwedy.

Gdzie praktykujesz?


W swoim domu. Uwaga: nie musisz mieć dużej przestrzeni ani specjalnych strojów czy akcesoriów. Wystarczą pozytywne nastawienie i kawałek podłogi :)

Czego potrzebujesz?


Wygodnego ubrania (legginsy, dresy, koszulka). Nie przejmuj się, jeśli nie masz wszystkich pomocy do jogi! Zamiast maty możesz użyć koca lub dużego ręcznika. Zamiast paska do jogi wystarczy pasek od szlafroka lub spodni, przyda się również kocyk lub duży ręcznik pod pośladki oraz duża/ gruba książka jako klocek. Na kurs dla początkujących niezbędne będzie również krzesło. Oczywiście do zajęć online potrzebujesz również nośnika (komputer/ laptop/ tablet/ komórka) i internetu.

W jaki sposób prowadzony jest kurs on-line


Przed kursem wypełnisz krótki formularz zdrowotny, aby podczas kursu instruktorka wiedziała jakich pozycji nie możesz wykonywać, jeśli są do tego przeciwwskazania. kurs on-line odbywa się „na żywo”, więc instruktor będzie mógł sprawdzić czy poprawnie wykonujesz pozycję jogi w domu i dać Ci wskazówki, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Na każdych zajęciach otrzymasz praktyczne wsparcie dotyczące podstawowych pozycji oraz będziesz mieć okazję, aby zadać nurtujące Cię pytania. otrzymasz elementarz podstawowych pozycji jogi (asan) ułożonych w sekwencję, który pomoże Ci w systematycznej praktyce w domu. prowadząc kurs jogi, korzystamy z bezpłatnej aplikacji zoom, którą możesz zainstalować na swoim komputerze, laptopie, tablecie lub komórce. Przed każdymi zajęciami wysyłamy numer spotkania (Meeting ID) oraz hasło (password). Dane do logowania są zmienne do każdej lekcji. Do aplikacji zoom możesz zalogować się 15 min. przed zajęciami, aby sprawdzić, czy wszystko działa i aby rozpocząć praktykę jogi punktualnie o danej godzinie. podczas zajęć on-line wszyscy uczestniczą w tym samym czasie, dlatego instruktor widzi i słyszy Ciebie, a Ty widzisz i słyszysz instruktora. Jeśli chcesz, możesz wyłączyć swoją kamerę. przed samymi zajęciami wyłączamy mikrofony uczestników, aby nie rozpraszać innych. Mikrofon włączamy w momencie, gdy mamy pytania lub potrzebujemy uwagę do instruktora. wszystkie lekcje są nagrywane, więc jeśli z jakiś przyczyn nie możesz dołączyć na konkretną godzinę, to po zajęciach otrzymasz link z lekcją na adres e-mail. Link jest dostępny przez dwa kolejne dni od daty wysłania. Nagranie nie obejmuje uczestników – nagrywany jest tylko instruktor.

Regulamin kursu


Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie pełnej opłaty przed rozpoczęciem kursu. W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotu opłaconego wcześniej kursu. Kurs rozpocznie się w minimalnej grupie 5 osób, w przeciwnym wypadku wpłacona opłata zostanie oddana najpóźniej dzień po dniu rozpoczęcia kursu.