Kurs Masażu Tajskiego


Prowadzący: Dorota Nowak

Masaż tajski reprezentuje w swoim rodzaju styl terapii orientalnej opartej na zasadach współczucia. Łączy w sobie techniki uciskania – która należy do najważniejszych technik skutecznego masażu, refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi i z krwiobiegiem, rozciągania oraz jogi.

Dzięki temu połączeniu, terapeuta zmniejsza napięcie mięśni, ścięgien, stawów oraz przywraca równowagę energii w organizmie. Pod wpływem tego masażu często uruchamiają się emocje, zwłaszcza te tłumione, które powodują blokady i hamują przepływ energii, czego efektem są różne dolegliwości w ciele.

Masaż ten to znakomity zastrzyk sił witalnych, ale również długotrwałe uczucie odprężenia i relaksu. Jego specyfiką jest wykonywanie go na macie ułożonej na podłodze, bez użycia olejków, przez luźne ubranie.

W masażu tym terapeuta wykorzystuje nie tylko dłonie lecz także stopy, łokcie, przedramiona i kolana, a od pacjenta nie wymaga się niczego prócz odprężenia i poddania działaniom terapeuty – stąd jego nazwa „joga dla leniwych“. Ciekawostką na kursie jest nauka techniki „zatrzymywania krwi“, która jest często wykorzystywana w tym masażu i niewystępująca w żadnych innych formach masażu.

Program kursu


  • - historia masażu tajskiego,
  • - koncepcja krążenia energii w ciele ludzkim,
  • - zalety masażu tajskiego,
  • - przygotowanie do zabiegu,
  • - zasady i metodyka masażu tajskiego,
  • - przeciwwskazania i wskazania do zabiegu.

Kursanci ćwiczą na sobie nawzajem (dzięki czemu czują i mogą od razu konsultować swoją pracę i co za tym idzie korygować swoje ruchy)

Drugiego i trzeciego dnia kurs rozpoczyna się krótkim praktycznym powtórzeniem materiału, potem następuje ciąg dalszy

Każdy uczestnik dostaje komplet materiałów przydatnych nie tylko podczas samych zajęć, ale zwłaszcza po, może i powinien do nich wracać podczas codziennej pracy

* Przekazany zakres materiału stanowi kompletną całość pozwalając przeprowadzić pełnowymiarowy profesjonalny zabieg; gruntowna wiedza pozwala masażystom samodzielnie modyfikować zakres działań pod własne potrzeby – łączyć je z innymi technikami zabiegowymi albo wykonywać krótsze, częściowe zabiegi (np. popularną formę masażu tajskiego kręgosłupa)

Ostatniego dnia przeprowadzany jest egzamin sprawdzający praktyczny zakres przyswojonej wiedzy. Fakt, że każdy z uczestników wykonuje wybrane sekwencje ruchów na samej osobie prowadzącej szkolenie zapewnia najwyższy poziom weryfikacji stopnia przyswojenia całego materiału

Każdy uczestnik, który pozytywnie przejdzie etap weryfikacji otrzymuje Dyplom ukończenia szkolenia będący certyfikatem upoważniającym do wykonywania masażu tajskiego


Szkoleniowiec

Dorota Nowak – Absolwentka Medycznego Studium Fizjoterapii w Szczecinie. Z masażem związana od 23 lat. W swoim wieloletnim doświadczeniu stosuje holistyczne podejście do człowieka łącząc uzdrawianie duszy, ciała i umysłu. Pasjonatka medycyny chińskiej, naturalnej i filozofii wschodniej. Ukończyła szereg szkoleń i kursów zarówno z masaży klasycznych kultury zachodniej jaki masaży wschodnich. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje jako szkoleniowiec, przekazując wiedzę kursantom i początkującym masażystom.

Strona techniczna:

  • - szkolenie odbywa się na materacach (do masażu tajskiego nie używa się stołu do masażu)
  • - uczestnicy ubrani są w luźne stroje nie krępujące ruchów (dresy, legginsy, Tshirty)