Masaż Shantala dla dzieci

To starożytna technika masażu niemowląt i dzieci, sprowadzona na grunt europejski przez francuskiego położnika Frederique Leboyer’a.

Dobroczynne działanie:

relaksacyjne / zdrowotne
Masaż Shantala ma wszechstronne działanie i wpływa pozytywnie zarówno na dziecko, jak i osobę masującą, którą najczęściej jest matka. W przypadku dziecka masaż ten: stymuluje jego prawidłowy rozwój psychofizyczny, pomaga w uregulowaniu snu, wycisza, uspokaja, poprawia trawienie, zapobiega lub znacząco łagodzi kolki, wzmacnia więzi emocjonalne z rodzicami/opiekunami, podnosi odporność organizmu, podnosi świadomość własnego ciała i jego granic.

Na rodzica/opiekuna, który masuje, wpływa uspokajająco, relaksująco, pomaga w budowaniu więzi, u kobiet karmiących pobudza laktację, podnosi samoocenę, poprawia nastrój.

Czy wiesz, że dotyk jest pierwszą formą forma komunikacji między dzieckiem a rodzicem/opiekunem? Zapraszam do doświadczania i nauki. Technika ta jest stosunkowo prosta do nauczenia się, a korzyści płynące z masażu są bezcenne.

Czas trwania jest zawsze zależny od możliwości dziecka.

Sprawdź cenę

Masaż Shantala Body Touch dla dorosłych

To technika masażu relaksacyjnego opracowana przez Szkołę Masażu Shantala dla starszych dzieci i osób dorosłych. Podstawą tej techniki jest masaż Shantala dla niemowląt.

Dobroczynne działanie:

relaksacyjne
Masaż Shantala Body Touch jest masażem relaksacyjnym, który z powodzeniem może być stosowany jako metoda łagodzenia i rozładowywania napięć, stresów, czy niepokojów dnia codziennego.

Pod jego wpływem następuje niemal całkowite rozluźnienie całego ciała osoby masowanej, co ciekawe, uspokaja także osobę masującą. Ta właściwość, oraz fakt, że jest to technika stosunkowo prosta do opanowania, sprawiły, że masaż ten z powodzeniem może być wykorzystywany jako codzienny rytuał bliskości. Cudownie sprawdza się zarówno pomiędzy partnerami – wpływa korzystnie na ich relacje, jak również przyczynić się może do poprawy stanu psychicznego dzieci i młodzieży.

Czas trwania: od 30 minut do godziny.

Sprawdź cenę