Wpływ stawów biodrowych na kolana i dolną część kręgosłupa


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Zmiany zwyrodnieniowe stawów są już uznane za schorzenie cywilizacyjne. Ból pojawiający się w obrębie bioder odbija się niekorzystnie na funkcjonowaniu kolan i dolnej części kręgosłupa. Popularne leki z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych łagodzą ból, ale w żadnym wypadku nie leczą. Najskuteczniejszym sposobem pozostaje rehabilitacja ruchowa i wzmocnienie mięśni obręczy biodrowej.

Na najbliższych zajęciach opartych na metodzie Feldenkraisa w sposób praktyczny nauczymy się ruchu pozwalającego na odciążenie zagrożonych stawów. Każdy uczestnik odkryje na własny sposób swoje nowe możliwości działania obręczy biodrowej, uelastycznienia w ruchu kolan i lędźwi. Poprzez usprawnienie funkcjonowania stawów biodrowych usprawnimy całe ciało. Dzięki posługiwaniu się efektywnym ruchem mamy szansę zniwelować dotychczasowe ograniczenia, ograniczyć ból i tym samym negatywny wpływ na resztę organizmu.

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, terapeuta manualny , odbył praktyki u Małgorzaty Rakowskiej w Centrum Terapii Manualnej w Zakopanem oraz w Klinice Ortopedii w Weisskirchen - Niemcy. Ukończył Akademie Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp., kierunek Sport Osób Niepełnosprawnych oraz Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. W kolejnych latach uczestniczył w kursach terapii manualnej, zdając egzamin w 2008r, odbył kursy z metody PNF, terapii manualnej dla tkanek miękkich, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego. W trakcie swojej edukacji i pracy zdobywa cenne doświadczenie z zakresu terapii funkcjonalnej oraz różnorodnych technik i metod stosowanych w terapii. Dodatkowym źródłem doświadczeń jest spojrzenie przez czynny pryzmat czynnego udziału w sporcie, jako jeden z nielicznych w Polsce ukończył w Berlinie trwające 4 lata studia: METODA FELDENKRAISA. Więcej na stronie: www.terapia-manualna.net

Warsztat metodą Feldenkrais był prezentowany na Festiwalu StressOff w Szczecinie. Jeśli brałeś w nim udział to masz okazję, aby powtórzyć wspaniałe doświadczenie.