Zgrzytanie zębami, napięcia karku a ruchomość stawów biodrowych


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Na najbliższych warsztatach Lubosz Amerski, doświadczony terapeuta metody Feldekrais, pokaże, jak dzięki systematycznej pracy z ruchem pozbyć się wielu, często występujących dolegliwości. Na najbliższych warsztatach omówimy jak zmniejszona ruchomość stawów skroniowo-żuchwowych powoduje napięcia karku, wywołuje bóle głowy i inne dolegliwości znane pod nazwą ”bruksizm”. Dowiemy się także, jak poprzez aktywowanie stawów biodrowych, miednicy, stawów skokowych zmniejszyć napięcie mięśni żwaczy i tym samym uwolnić stawy skroniowo-żuchwowe od zbędnych napięć.

Warsztaty mają charakter praktyczny co oznacza, że każdy uczestnik pracuje w swoim tempie, nad ruchem ciała, skupiając się na zmianie niekorzystnych przyzwyczajeń. Zgodnie z z założeniami metody Feldenkrais, dzięki takim ćwiczeniom uczymy się nowej organizacji ruchu, co pozwala wyeliminować niekorzystne nawyki. Uelastycznienie partii biodrowej i kolanowej pozwoli na pozbycie się nawracających bólów głowy, zgrzytania zębami czy bolesnego napięcia karku.

Zajęcia przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek czy umiejętności ruchowe. Każdy, czy to będzie doświadczony gimnastyk, czy osoba, która nigdy nie rozwijała swoich umiejętności, nauczy się czegoś nowego o swoim funkcjonowaniu, o tym w jaki sposób kontroluje swoje ciało w spoczynku i podczas wykonywania podstawowych czynności. Przećwiczy jak nowy sposób poruszania eliminuje niepotrzebne nadwyrężenia, hamuje rozwój dolegliwości i ogranicza źródła bólów stawowych.

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, terapeuta manualny , odbył praktyki u Małgorzaty Rakowskiej w Centrum Terapii Manualnej w Zakopanem oraz w Klinice Ortopedii w Weisskirchen - Niemcy. Ukończył Akademie Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp., kierunek Sport Osób Niepełnosprawnych oraz Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. W kolejnych latach uczestniczył w kursach terapii manualnej, zdając egzamin w 2008r, odbył kursy z metody PNF, terapii manualnej dla tkanek miękkich, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego. W trakcie swojej edukacji i pracy zdobywa cenne doświadczenie z zakresu terapii funkcjonalnej oraz różnorodnych technik i metod stosowanych w terapii. Dodatkowym źródłem doświadczeń jest spojrzenie przez czynny pryzmat czynnego udziału w sporcie, jako jeden z nielicznych w Polsce ukończył w Berlinie trwające 4 lata studia: METODA FELDENKRAISA . Więcej na stronie: www.terapia-manualna.net