Agnieszka Szkudlarek

Moje dwie pasje: joga i podróżowanie. To fascynacja praktyką asan stała się inspiracją podróży do Indii - kolebki jogi. Wyprawa, którą odbyłam w 2000 roku okazała się przełomowym etapem mojego dalszego rozwoju i wyznaczyła jego kierunek. Bliskie spotkanie z kulturą Wschodu podczas pobytu w Indiach, w niezwykły sposób połączyło obie pasje będące w jakiś sposób formą mojej podróży: wewnętrznej, duchowej skierowanej w głąb własnej natury i tej, ukierunkowanej na poznawanie nowych miejsc, ciekawych kultur i ludzi. Łączę jogę i podróżowanie, gdyż człowiek często jest bardziej przywiązany do podróży niż do odkrywania... bo podróż dzieje się w umyśle... odkrywanie dzieje się w sercu.

Z wykształcenia jestem finansistką i pracując w międzynarodowej korporacji łączyłam pracę zawodową z pasjami życia. Pracowałam na stanowisku dyrektora finansowego pod presją czasu, terminów, nowych projektów i organizowania pracy zespołu pracowników. Dzięki systematycznemu praktykowaniu jogi potrafiłam zachować balans i skutecznie redukować poziom stresu wynikający z intensywności pracy w korporacji i codziennych obowiązków.

Po 14 latach dobrze rozwijającej się kariery poczułam, że w życiu szukam czegoś więcej. Poczułam pragnienie życia z pasją i spełnienia mojego marzenia życia, skrywanego przez wiele lat głęboko w sercu. Chciałam robić to, co kocham od wielu lat, i co sprawia mi radość, spełnienie i satysfakcję.

Zrezygnowałam z bardzo dobrej pracy i świetnej kariery. Zaczęłam realizować się pomagając innym, dzieląc się zdobytym doświadczeniem w praktykowaniu jogi. U osób, z którymi wspólnie praktykujemy jogę, z radością obserwuję zachodzące pozytywne zmiany w ciele i umyśle. Nie bez znaczenia był też fakt, kiedy na zajęcia jogi dołączyli moi rodzice, potwierdzając tym, że joga jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Pierwsze kroki jako instruktor jogi stawiałam w szczecińskiej Szkole Jogi Klasycznej, gdzie przez wiele lat prowadziłam zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Ukończyłam międzynarodowy kurs dla nauczycieli jogi Sivanandy w Indiach (TTC Sivananda Yoga Vedanta Dhanwatari Ashram, Neyyar Dam, Indie), a to dało mi kolejną możliwość spojrzenia na jogę z szerszej perspektywy. Posiadam również certyfikat Instruktora Sportu i Rekreacji. Brałam udział w warsztatach jogi na całym świecie poznając jej różne style. Dzięki temu doświadczam wielu aspektów tej ścieżki duchowej, zyskując w ten sposób coraz pełniejszy wgląd w jej istotę. Pasjonuje mnie również joga terapeutyczna skierowana na potrzeby i korzyści określonych osób. Dziś joga jest dla mnie nieodłącznym elementem życia pozwalającym lepiej poznawać siebie, swoje możliwości i ograniczenia. Dzięki niej codziennie odkrywam, że wszystko co jest nam potrzebne do szczęścia jest w nas. Podczas zajęć kreujemy przestrzeń wolną od przeszkód zarówno w ciele jak i w umyśle. Joga zainspirowała mnie, aby zarówno na macie jak i poza nią, dążyć do tego, by życie było pełne spokoju, harmonii oraz świadomości ciała, oddechu i stanu umysłu. Mam nadzieję, że po wspólnej praktyce poczujesz się pełna/y świeżej energii, balansu i nowej przestrzeni w ciele i umyśle.

Wykonuję również masaże ajurwedyjskie, ponieważ joga i ajurweda to dwie siostrzane nauki, które przenikają i uzupełniają się wzajemnie. Dzięki ich uważnemu stosowaniu można nauczyć się równowagi i dobrego samopoczucia, reagować na pojawiające się dysharmonie, dostarczając sobie tego, czego potrzebujemy lub ograniczając to, czego mamy w nadmiarze.

Odwiedziłam kraje na 4 kontynentach. Do tej pory wspominam cudowne podróże do Malezji, trekking wokół Annapurny w Nepalu, Tajlandię, Laos, Wietnam, Borneo, Indie, Bali oraz Australię i Meksyk. Po tych wszystkich wspaniałych doświadczeniach niewątpliwie największy sentyment mam do Azji.

Powrót do poprzedniej strony.