Joga w miejscu pracy

W praktyce okazało się, że regularne praktykowanie jogi przez pracowników wszystkich szczebli przyczyniło się do zniwelowania największych bolączek, z jakimi zmagają się współczesne firmy, a są to: nadmierny stres pracowników, wypalenie zawodowe, czy nerwowa atmosfera w miejscu pracy.


W jaki sposób ćwiczenie jogi podnosi potencjał pracowników?


Jak to możliwe? Wszystko staje się jasne, gdy tylko bliżej przyjrzymy się temu, w jaki sposób joga wpływa na organizm ćwiczącego. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do:

  • zwiększenia koncentracji
  • zrelaksowania
  • lepszego samopoczucia
  • poprawy kondycji fizycznej

Dzięki tak wszechstronnemu działaniu osoba ćwicząca podnosi swój potencjał na każdym z trzech poziomów: fizycznym, psychicznym i umysłowym, co pozwala jej wykonywać swoją pracę w bardziej efektywny sposób.


Joga rozwija kluczowe umiejętności managerów


Zdolność do efektywniejszej pracy: szybszego wykonywania zadań, podejmowania właściwych decyzji, czy radzenie sobie ze stresem, jest ważna dla każdego pracownika, jednak dla managerów wyższego szczebla jest to umiejętność absolutnie niezbędna – wiem o tym doskonale, gdyż sama przez wiele lat zajmowałam kierownicze stanowisko w dużej firmie.


Z moich własnych doświadczeń


Joga pomogła mi w budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z zespołem, gdyż dzięki niej byłam w stanie zachować wewnętrzny spokój oraz znaleźć w sobie duże pokłady cierpliwości i tolerancji do innych ludzi, co pomogło mi konstruktywnie reagować na pojawiające się problemy. Poza tym im dłużej ćwiczyłam, tym miałam w sobie więcej sił witalnych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na sen. W konsekwencji miałam więcej czasu nie tylko na pracę, ale również na rozwijanie własnych zainteresowań.


Propozycja dla przepracowanych


Dlatego dziś zdecydowałam się wprowadzić do swojej oferty jogi program zajęć, który został stworzony specjalnie pod kątem osób odczuwających negatywne skutki przepracowania. Na czym on polega?

Na prowadzonych przeze mnie zajęciach poznasz podstawowe pozycje jogi, które uwolnią Cię od stresów i napięć, przyniosą ulgę w bólach kręgosłupa, dodadzą energii oraz poprawią pamięć i koncentrację. Dodatkowo możesz doświadczyć i nauczyć się technik relaksacyjno-oddechowych, dzięki którym utrzymasz ciało i umysł w balansie, relaksie i harmonii. ​

Zapoznaj się z moją ofertą i zastanów się, która z propozycji lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Pamiętaj przy tym, że obie proponowane przeze mnie formy zajęć mogą być dowolnie modyfikowane, tak abyś Ty i Twoi pracownicy mogli jak najwięcej z nich skorzystać.


Szkolenia jednodniowe

To doskonały pomysł na firmowe zajęcia integracyjne, szczególnie wtedy, gdy szkolenie odbędzie się w trybie wyjazdowym. Podczas tego jednego dnia ćwiczeń każdy z uczestników nie tylko lepiej pozna samego siebie, ale również zbuduje i wzmocni dobre relacje z pozostałymi członkami zespołu.

Na specjalne życzenie istnieje opcja zorganizowania jednodniowego szkolenia indywidualnego. Jeśli pracujesz na wysokim stanowisku i naprawdę potrzebujesz dobrego sposobu na to, by zdystansować się do tego, co wokół Ciebie się dzieje, skorzystaj z tej opcji.

Regularne zajęcia jogi

To propozycja dla tych, którzy chcą regularnie pracować nad sobą. W zależności od Twoich potrzeb mogą to być zajęcia dla pracowników lub/i kadry zarządzającej.