Jak zredukować ból w dolnym odcinku kręgosłupa - warsztat metody Feldenkrais


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Dolegliwości bólowe związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem dolnej części kręgosłupa są jednym z najbardziej powszechnych zjawisk we współczesnym świecie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, od niesprawności wynikających z siedzącego trybu życia, poprzez nabyte i nieleczone wady postawy po brak należytej wiedzy na temat funkcjonowania naszego organizmu. Częste ich bagatelizowanie prowadzi jedynie do pogłębienia wad i obniżenia sprawności psychofizycznej. Sposobem trwałego poradzenia sobie z dolegliwościami dolnego odcinka kręgosłupa jest metoda Feldenkraisa.

Na najbliższym spotkaniu z metodą Feldenkrais będziemy uczyć się świadomego ruchu. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania, ze szczególnym uwzględnieniem dolnych partii kręgosłupa. Na październikowym warsztacie Lubosz Amerski, doświadczony terapeuta metody Feldekrais, pokaże, jak dzięki systematycznej pracy z ruchem pozbyć się bądź zmniejszyć dolegliwości tej części kręgosłupa. Na spotkaniu skupimy się na praktycznej nauce nowej organizacji ruchu poszczególnych części naszego ciała, co pozwoli wyeliminować niebezpieczne napięcia.

Jak zawsze będzie dużo skupienia, uważności i ruchu, wszystko po to zaprosić nasz układ nerwowy do zmian schematów i nawyków dotyczących mobilności wszystkich partii ciała.

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

  • - doświadczasz bólu i dyskomfortu związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem dolnej części kręgosłupa,
  • - chcesz poprawić codzienne funkcjonowanie,
  • - szukasz sposobu na zniwelowanie i unikanie napięć,
  • - chcesz zwiększyć świadomość ruchu,
  • - chcesz zwiększyć swoją mobilność,
  • - po prostu chcesz zadbać o swój organizm.


Spotkanie zawsze ma charakter praktyczny, uczymy się w ruchu, w zmianie pozycji ciała, poprzez indywidualne doświadczenia. Pamiętajcie o wygodnym stroju, który pozwoli na pełną swobodę ruchu.

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, nauczyciel Metody Feldenkrais terapeuta manualny. Odbył kursy:

  • - terapii manualnej wg. Andrzeja Rakowskiego, zdając egzamin w 2008r, metody PNF, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego;
  • - 4-letnie studia z Metody Feldenkraisa w Berlinie;
  • - Master Class z metody Feldenkrais prowadzone przez Jeremy Krauss;
  • - JKA (Jeremy Krauss Approach) metoda do pracy z dziećmi z dysfunkcjami neurologicznymi na podstawie Feldenkraisa.

Od 2009 prowadzi prywatny gabinet świadomego ruchu, pracując z dorosłymi i dziećmi zarówno z uszkodzeniami neurologicznymi i bólowymi. Obecnie uczestniczy w szkoleniu przyszłych adeptów metody Feldenkrais.