Masaż relaksacyjny – kiedy i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jeśli jesteś osobą bardzo zajętą, jeśli od dłuższego czasu czujesz, że Twoje ciało jest spięte, a poziom energii jest na bardzo niskim poziomie, warto o siebie zadbać i dać swojemu ciału nieco odprężenia. Doskonałym sposobem na to jest masaż relaksacyjny. Dlaczego? Ponieważ zbyt dużo napięć nagromadzonych w ciele oraz kumulacja negatywnych skutków stresu, powodują, że nasz organizm nie może ani odpowiednio odpocząć, ani osiągnąć swoich maksymalnych możliwości. Masaż relaksacyjny pozwoli Ci się głęboko odprężyć i rozjaśnić umysł.

Czym jest i w jaki sposób przebiega masaż relaksacyjny?

Ten rodzaj zabiegu jest łagodniejszą formą masażu klasycznego, dlatego technika jego wykonania jest podobna, choć rezygnuje się z energicznego ruchu rozcierania poprzecznego na rzecz ruchu powolnego i spokojnego. Specjalista, masując w delikatny i maksymalnie komfortowy sposób, niweluje napięcia w ciele, co przynosi uczucie głębokiego rozluźnienia i wyciszenia emocji. Masaż ten można przeprowadzić na całym ciele lub na wybranych obszarach.

Jakie korzyści przynosi masaż relaksacyjny?

Regularne korzystanie z masażu relaksacyjnego pozytywnie wpływa zarówno na nasz organizm, jak i psychikę. Masaż ten nie tylko uwalnia ciało od napięć, ale też: sprzyja poprawie krążenia, uelastycznia mięśnie, reguluje gospodarkę wodną, zmniejsza dolegliwości bólowe i odnawia siły witalne. Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ograniczając negatywne skutki przemęczenia, stresu i braku energii. To dlatego masaż relaksacyjny jest jedną z najbardziej popularnych metod łagodzenia stresu i napięcia psychofizycznego.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu relaksacyjnego? Przeciwwskazania są podobne, jak w przypadku innych form masażu klasycznego tj.: stany gorączkowe, ostre stany zapalne, I trymestr ciąży, choroby nowotworowe, podrażnienia skóry, niezagojone rany, choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry), czy zaawansowana miażdżyca