Rozluźniamy głowę, kark, szyję i żuchwę - część 2


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Na kolejnym spotkaniu z metodą Feldenkrais kontunujemy pracę nad skutecznym pozbyciem się napięć w odcinku szyjnym, barkach i żuchwie. Podejdziemy praktycznie do bruksizmu, dolegliwości związanych z napięciami w obrębie twarzy, karku, nawracającymi bólami głowy. Będziemy praktykować ruch, który skutecznie eliminuje chorobliwe zgrzytanie zębami, prowadzące do kolejnych zaburzeń w funkcjonowaniu czaszki i szczęki. Poprzez łagodny ruch zwalczymy chroniczne bóle głowy i inne dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem w jej obrębie.

Jak zwykle będzie dużo skupienia, uważności i ruchu, wszystko po to zaprosić nasz układ nerwowy do zmian schematów i nawyków dotyczących mobilności wszystkich partii ciała.

Spotkanie zawsze ma charakter praktyczny, uczymy się w ruchu, w zmianie pozycji ciała, poprzez indywidualne doświadczenia. Pamiętajcie o wygodnym stroju, który pozwoli na pełną swobodę ruchu.

Po warsztacie każdy uczestnik otrzyma drogą elektroniczną krótki film z podstawowymi ruchami/ ćwiczeniami, które wykonywane były podczas warsztatu. Film przeznaczony jest do praktyki własnej.

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, nauczyciel Metody Feldenkrais terapeuta manualny. Odbył kursy:

  • - terapii manualnej wg. Andrzeja Rakowskiego, zdając egzamin w 2008r, metody PNF, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego;
  • - 4-letnie studia z Metody Feldenkraisa w Berlinie;
  • - Master Class z metody Feldenkrais prowadzone przez Jeremy Krauss;
  • - JKA (Jeremy Krauss Approach) metoda do pracy z dziećmi z dysfunkcjami neurologicznymi na podstawie Feldenkraisa.

Od 2009 prowadzi prywatny gabinet świadomego ruchu, pracując z dorosłymi i dziećmi zarówno z uszkodzeniami neurologicznymi i bólowymi. Obecnie uczestniczy w szkoleniu przyszłych adeptów metody Feldenkrais.

Gdzie odbędzie się warsztat?

Zapraszamy do Akademii Tańca Grycmacher, ul. Łukasińskiego 116 w Szczecinie
(między Rossmannem a Biedronką).