Sprawniejsze stawy biodrowe to mniejszy ból kręgosłupa. Warsztat metodą Feldenkrais


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Wydłuż się, wyciągnij się czyli przywracamy i pogłębiamy możliwości ruchowe naszego ciała! Sprawniejsze stawy biodrowe = mniejszy ból kręgosłupa. Na najbliższych warsztatach, Lubosz Amerski, terapeuta metody Feldenkrais, pokaże nam główne kierunki ruchu kręgosłupa w różnych pozycjach, po to by zredukować problemy bólowe kręgosłupa, poprawić ruchomość Waszej klatki piersiowej a przez to zoptymalizować pracę płuc i przepony. Poznamy i przede wszystkim przećwiczymy możliwości ruchu w stawach biodrowych, dzięki czemu pobudzimy układ nerwowy do uruchomienia nieznanych wam części kręgosłupa. Właśnie tak! To że coś macie nie znaczy, że używacie :-)

Jak zwykle będzie dużo skupienia, uważności i ruchu, wszystko po to zaprosić nasz układ nerwowy do zmian schematów i nawyków dotyczących mobilności wszystkich partii ciała. Spotkanie tradycyjnie ma charakter praktyczny, uczymy się w ruchu, w zmianie pozycji ciała, poprzez indywidualne doświadczenia. Pamiętajcie o wygodnym stroju, który pozwoli na pełną swobodę ruchu.

Po warsztacie każdy uczestnik otrzyma drogą elektroniczną krótki film z podstawowymi ruchami/ ćwiczeniami, które wykonywane były podczas warsztatu. Film przeznaczony jest do praktyki własnej.

Do zobaczenia!

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, nauczyciel Metody Feldenkrais terapeuta manualny. Odbył kursy:

  • - terapii manualnej wg. Andrzeja Rakowskiego, zdając egzamin w 2008r, metody PNF, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego;
  • - 4-letnie studia z Metody Feldenkraisa w Berlinie;
  • - Master Class z metody Feldenkrais prowadzone przez Jeremy Krauss;
  • - JKA (Jeremy Krauss Approach) metoda do pracy z dziećmi z dysfunkcjami neurologicznymi na podstawie Feldenkraisa;
  • - Od 2009 prowadzi prywatny gabinet świadomego ruchu, pracując z dorosłymi i dziećmi zarówno z uszkodzeniami neurologicznymi i bólowymi. Obecnie uczestniczy w szkoleniu przyszłych adeptów metody Feldenkrais.