Masaż twarzy Kobido

Masaż Kobido to rodzaj tradycyjnego japońskiego masażu twarzy (choć jego korzenie sięgają starożytnych Chin). Często określa się go metodą niechirurgicznego litingu twarzy, co z pewnością sprzyja jego popularności nie tylko w kraju Kwitnącej Wiśni, ale na całym świecie. Stanowi zupełnie naturalną i nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg Kobido składa się z kilku etapów:

  • - masaż tkanek głębokich - niweluje napięcie mięśniowe odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek mimicznych, przynosi skutek wygładzenia skóry twarzy;
  • - relaks - redukuje napięcia, skutki stresu;
  • - drenaż limfatyczny - usunie toksyny, poprawi krążenie, zniweluje obrzęki;
  • - lifting - poprawi elastyczność i wygładzi skórę;
  • - akupresura - dodaje energii, przywraca równowagę w pracy narządów wewnętrznych.


Działanie odmładzające

Masaż Kobido skutecznie pomaga w niwelowaniu oznak starzenia się skóry twarzy. Ograniczy powstawanie zmarszczek mimicznych i zmniejszy te już istniejące. Korzystnie wpłynie na koloryt skóry i kontur twarzy. Zapewni młodszy wygląd poprzez zmniejszenie oznak starzenia się skóry.


Działanie relaksacyjne i prozdrowotne

Masaż twarzy Kobido poprawia nie tylko wygląd, ale rozluźnia i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Zabieg dotyczy zarówno twarzy jak i karku i szyi, co sprzyja pozbyciu się napięć i sztywności. Poprawia cyrkulację, stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu szybciej dochodzi do regeneracji mięśni. Zaś zmniejszenie napięcia mięśniowego ograniczy pojawianie się nawracających migren, skutków bruksizmu (szczękościsku). Dzięki wykorzystaniu akupresury, podobnie jak przy zabiegach refleksologii pozytywnie wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.


Przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywny trądzik oraz stany zapalne. Przeprowadzone zabiegi chirurgii inwazyjnej nie stanowią przeciwwskazania, ale wymagają stanu całkowitego zagojenia.