Sprawność kręgosłupa i stawów biodrowych. Warsztat metodą Feldenkrais


Warsztat prowadzi: Lubosz Amerski

Wydłuż się, wyciągnij się czyli przywracamy i pogłębiamy możliwości ruchowe naszego ciała! Na najbliższych warsztatach, Lubosz Amerski, terapeuta metody Feldenkrais, pokaże nam główne kierunki ruchu kręgosłupa w różnych pozycjach, po to by zredukować problemy bólowe kręgosłupa, poprawić ruchomość Waszej klatki piersiowej a przez to zoptymalizować pracę płuc i przepony.

Jak zwykle będzie dużo skupienia, uważności jak i zabawy ciałem, wszystko po to zaprosić nasz układ nerwowy do zmian schematów i nawyków ruchowych. Spotkanie jak zwykle ma charakter praktyczny, uczymy się w ruchu, w zmianie pozycji ciała, poprzez indywidualne doświadczenia. Pamiętajcie o wygodnym stroju, który pozwoli na pełną swobodę ruchu. Do zobaczenia!

Warsztat prowadzi Lubosz Amerski - fizjoterapeuta, terapeuta manualny , odbył praktyki u Małgorzaty Rakowskiej w Centrum Terapii Manualnej w Zakopanem oraz w Klinice Ortopedii w Weisskirchen - Niemcy. Ukończył Akademie Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp., kierunek Sport Osób Niepełnosprawnych oraz Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. W kolejnych latach uczestniczył w kursach terapii manualnej, zdając egzamin w 2008r, odbył kursy z metody PNF, terapii manualnej dla tkanek miękkich, III-trzy stopniowy kurs organizowany przez Polski Związek Traumatologii Sportu dla stawu kolanowego. W trakcie swojej edukacji i pracy zdobywa cenne doświadczenie z zakresu terapii funkcjonalnej oraz różnorodnych technik i metod stosowanych w terapii. Dodatkowym źródłem doświadczeń jest spojrzenie przez czynny pryzmat czynnego udziału w sporcie, jako jeden z nielicznych w Polsce ukończył w Berlinie trwające 4 lata studia: METODA FELDENKRAISA.

Po warsztacie każdy uczestnik otrzyma drogą elektroniczną krótki film z podstawowymi ruchami/ ćwiczeniami, które wykonywane były podczas warsztatu. Film przeznaczony jest do praktyki własnej.