Relaksacyjny Masaż Shantala Body Touch dla niemowląt i dzieci


Warsztat prowadzi: Ania Płuciennik

Masaż Shantala to relaksacyjny masaż dla niemowląt i dzieci.

W czasie warsztatu poznasz na czym polega ta technika, jakie płyną korzyści z masażu dla dziecka i jego opiekunów. Relaksacyjny Masaż Shantala dla niemowląt i dzieci to sposób na bliski kontakt z dzieckiem, budowanie więzi, relaksację, poprawę samopoczucia i spokój, tak bardzo potrzebny w relacji z maleństwem. Warsztat to część pokazowa i teoretyczna. Poszczególne elementy masażu zostaną zaprezentowane w trakcie trwania warsztatu, a każdy z uczestników będzie miał możliwość spróbowania własnych sił na lalce do masażu.

Masaż Shantala został sprowadzony do Europy przez francuskiego lekarza Fredericka Leboyer. Jest bardzo popularny w Holandii, a w Polsce - dzięki Polskiej Szkole Masażu Shantala - jest znany od przeszło dziesięciu lat.

Masować tą metodą można już kilkudniowe dzieci, aż do ukończenia przez nie dwóch lat. W wieku późniejszym zamiast Masażu Shantala dla niemowląt z powodzeniem można stosować Masaż Shantala Body Touch dla dorosłych. Masuje dziecko zawsze jego opiekun, a nie instruktor. Dzięki tej metodzie więź z opiekunem zmienia się i staje się bliższa, masaż przyczynia się do uspokojenia, wyciszenia maluszka, łagodzi kolki, wspomaga rozwój, dla karmiących mam jest zbawienny bo masowanie wspaniale wpływa na laktację.

Dla uczestników warsztatu zniżki na kurs nauki Masażu Shantala dla niemowląt lub Shantala Body Touch dla dorosłych.

Nasz warsztat kierujemy do rodziców, opiekunów, pracowników żłobków, przedszkoli, domów dziecka, fizjoterapeutów, wszystkich tych, którzy pragną być jeszcze bliżej dziecka.

Są rzeczy, których nie można się nauczyć w jeden dzień... A więc? Na szczęście masz już mistrza, on jest tutaj. Jak zawsze. Zawsze wszystko "jest tutaj". Pod ręką. Jeżeli tylko umiemy patrzeć. Tym mistrzem -znów - jest dziecko. To ono będzie cię uczyło, będzie cię prowadziło. ... - fragment książki "Shantala - tradycyjna sztuka masażu", Fredercik'a Leboyer. (książka do nabycia podczas warsztatu).